KAMPANIA OBIETNIC

Udostępnij na:

KAMPANIA OBIETNIC

Kampania kampanią, ale tym razem można spokojnie stwierdzić, że jest to targ obietnic, niemający nic wspólnego, albo mający bardzo niewiele wspólnego, z urzędem prezydenta. Mamy tu bowiem raczej do czynienia z socjalnym (a może medialnym?) podejściem do obywateli i ich problemów, niż pokazaniem zwykłemu Kowalskiemu swojej osoby oraz prawdziwych dokonań politycznych i swojej wizji przyszłego państwa.

Co najważniejsze obaj kandydaci mniej lub bardziej nieudolnie próbowali we wcześniejszych etapach kapani podkreślać swą apartyjność, przy czym zwłaszcza pan Andrzej Duda praktycznie co dzień zgłaszał postulaty, które bez zgody parlamentu nie mogą zostać w żaden sposób zrealizowane, czym dowodzi skrajną zależność od partii macierzystej. Ludzie oczekują zmiany podejścia państwa do obywateli. Zgadzam się z opinią Ryszarda Kalisza, że mamy w naszym kraju do czynienia z kryzysem instytucjonalnym państwa. Jednak nie mam pewności, czy aby na pewno zamiana Bronisława Komorowskiego na Andrzeja Dudę przyniesie zmianę w podejściu do pełnienia funkcji publicznych w Polsce. Dlatego uważam że w tych wyborach głosujemy albo za kontynuacją umiarkowanego Bronisława Komorowskiego albo za żołnierzem Prawa i Sprawiedliwości, który w nagrodę za wierną służbę aparatowi partyjnemu dostał szanse zostania prezydentem. Myślę jednak, że prócz zmiany opakowania, zawartość pudełka nie wiele się rożni od dotychczasowej. Dodatkowo wydaje się, że w tych wyborach trudno jest określić, czy PiS jest partią jednoznacznie prawicową, gdyż jej kandydat posługuje się skrajnie lewicowymi sloganami.
Wszystko wskazuje na to, że w tych wyborach kluczowym czynnikiem będzie stały elektorat oraz to ile osób z danej grupy uda się zmobilizować do głosowania poszczególnym kandydatom. Osobiście mam nadzieje że lokator Belwederu nie ulegnie zmianie, ale wszystko okaże w niedziele

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.