11 Listopada po nowemu

Udostępnij na:

Przyglądając się obchodom jedenastego listopada, można się zastanawiać, co sprawia, że są one takie, jakie są. Czy władza postępuje nieudolnie, czy może społeczeństwo, na skutek wysokiego bezrobocia i pogarszającej się sytuacji materialnej, uległo radykalizacji, a może to po prostu wynik szerzącej się nienawiści, która jest podgrzewana przez całą opozycję, zarówno przez największą partię opozycyjną, czyli PiS, jak i przez pozostałe frakcje. Chciałbym podkreślić, że wymieniam tu z nazwy jedynie tę partię, którą uważam za głównego przedstawiciela prawicy, gdyż uważam, że pozostałe ugrupowania są jedynie odłamami PiS-u. Buntownicy, którzy oderwali się od swojej partii macierzystej są wg mnie mało aktywni, a ich działania są sporadyczne. Widać je tylko wtedy, gdy krytykują rząd lub wtedy, gdy głoszą niczym nie uzasadnione hasła, jakoby Polska nie była krajem suwerennym, czy że należy wyjść z Unii Europejskiej.

Wróćmy jednak do tematu związanego z obchodami Święta Niepodległości. Od wielu lat widać, że organizacja różnorodnych marszy przysparza coraz więcej problemów organizacyjnych.  Służby odpowiadające za bezpieczeństwo uczestników mają problemy z koordynacją działań. Władze nie wyciągają wniosków z lat minionych i nadal nie widać, aby ochrona uczestników różnorodnych pochodów była dostateczna. Bierna postawa wszystkich służb zabezpieczających razi oczy i sprawia, że obywatele mają coraz mniej zaufania do władz.

Należy się również zastanowić, czy marsze te są rzeczywiście wyrazem uczuć patriotycznych, czy mają na celu ogólną destabilizacje w państwie i wprowadzenia chaosu oraz anarchii. Wydaje się, że wiele osób wzięło udział w marszach jedynie dlatego, żeby przeżyć coś „fajnego”. Okazuje się, że bezideowe masy uczestniczą w najważniejszym polskim święcie bezrefleksyjnie, zajmując się bardziej niszczeniem mienia, niż przeżywaniem tego wydarzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.